Mp3tag

Mp3tag – hurtowa zmiana nazewnictwa plików muzycznych MP3 i innych

Wielokrotnie zapewne widziałeś w swoim odtwarzaczu mp3 irytujące sytuacje, gdy Twoja ulubiona piosenka wyświetlana była jako “unknown”.

Mp3tag to narzędzie do wygodnej edycji tagów ID3 w wersjach ID3v1 i ID3v2. Program pozwala zmieniać nazwy plików audio na podstawie informacji z tagów, tworzyć playlisty, edytować szczegóły, importować i eksportować tagi.

Program można pobrać m.in. ze strony producenta.

Mp3tag korzysta z bazy danych freedb, więc w wielu przypadkach nie będzie konieczne ręczne wpisywanie szczegółowych informacji.

Jeśli kolekcja plików mp3 posiada uzupełnione wszystkie pola tagów takich jak tytuł, wykonawca, numer ścieżki itp., jednym kliknięciem można zmienić nazewnictwo w zasadzie nieograniczonej ilości plików mp3. Pliki które nazywały się do tej pory np. wykonawca-tytul.mp3 można nazwać numer_ścieżki-tytuł-album-rok_wydania.mp3. I to wszystko niemalże jednym kliknięciem!

Poniżej prezentuje kilka screenshotów z obsługi programu:

 

01

Otwieranie katalogu z albumem (albumami)

 

02

Lewe menu umożliwia hurtową zmianę właściwości piosenek takich jak artysta, album, rok wydania, gatunek itp.

 

 

03

Prawym kliknięciem wyświetlamy opcję dodania nowej okładki.

 

 

04

Przyciskiem 1 2 automatycznie ponumerujemy wszystkie tracki (ścieżki dźwiękowe) albumu

 

05

Przyciskiem Aa ustawimy (wedle upodobania) np. Wielkie Litery Pierwszych Wyrazów w nazwach piosenek czy innych skonfigurowanych polach

 

06

Ostatnia z najczęściej używanych przeze mnie opcji to hurtowa zmiana nazw plików mp3. $num(%track%, 2) – %title% – ta opcja zmieni automatycznie nazwy wszystkich zaznaczonych utworów do formatu numer_scieżki-tytuł.mp3. Pod przyciskiem help jest dokładne i naprawdę przejrzyste wyjaśnienie jak używać tej opcji. Można ją skonfigurować niemalże dowolnie!

Podsumowując – nie wyobrażam sobie nagrania płytki z mp3 do samochodu bez pomocy tego programu.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.