ImageEnlarger – powiększ bezstratnie obrazek

ImageEnlarger – powiększ obrazek bez utraty jakości

Najczęściej posiadacze aparatów cyfrowych chcą pomniejszyć zbyt duże zdjęcia. Programów służących do tego jest mnóstwo (Image resizer, Shrink Pic czy PhotoRazor). Ale bywa też i tak, że chcemy postąpić odwrotnie i powiększyć mały obrazek do większych rozmiarów. Najlepiej, aby podczas tej operacji nie ucierpiał na jakości, a takich programów już tak dużo nie znajdziemy…

ImageEnlarger to mała aplikacja (w oparciu o Qt) służąca do skalowania obrazu, a właściwie do powiększania bitmapy z bardzo wysoką rozdzielczością. Autor Mischa Lusteck opracował własny, wysokiej jakości algorytm powiększania.

Cała operacja sprowadza się do otwarcia pliku graficznego przyciskiem Browse, odpowiedniego jego powiększenia suwakiem Zoom i potwierdzeniu przyciskiem Calculate. Po przetworzeniu, nowy plik zostanie automatycznie zapisany w folderze źródłowym pod rozszerzoną nazwą. Ustawienia te można oczywiście zmienić według własnych potrzeb.

Jeśli jednak kogoś nie zadowala wynik końcowy, zawsze może poeksperymentować dostępnymi filtrami i wyregulować suwakami ostrość (sharpness), szumy (noise), płaskość (flatness) czy mieszanie kolorów (dithering) do optymalnych wartości.

Programu nie musimy instalować, wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić plik ImageEnlarger.exe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.