Praca zdalna – dwa mniejsze czy jeden duży ekran? Rozmiar ma znaczenie :)

Z domu pracuję od marca 2020. Prawdopodobnie tak jak każdy, spodziewałem się, że potrwa to miesiąc czy dwa i wrócę do biura. Jak bardzo się myliłem!!!! Tak czy siak, z biura zabrałem do domu swojego laptopa oraz dwa 24” ekrany LCD. W swojej sypialni urządziłem mały home office.

Obecnie pracuję jako projektant, więc jakość ekranu jest ważna – dobrze widzieć dużo szczegółów w wysokiej rozdzielczości. Ponieważ nie chciałem wydać tysiąca £1000 (pracuję w UK) na profesjonalny monitor, postanowiłem spróbować kupić 43” TV 4k. Na początku chciałem kupić używany – ale okazało się to… niemożliwe. Wszystkie TV w wielkości 43” w sprzedaży jako używane było tylko w rozdzielczości HD – nie UHD 4k 🙁 Prawdopodobnie dlatego, że gdy ludzie kupowali pierwsze telewizory 4k – każdy chciał mieć większego 🙂 🙂 🙂 i wszyscy kupowali co najmniej 55” i właśnie takie znajdowałem na rynku wtórnym. A kupno TV w rozdzielczości HD tylko powiększyłoby pojedyncze piksele, zamiast zwiększenia rozdzielczości.

Jako że nie bardzo miałem wybór, postanowiłem kupić nowy Hitachi 43” TV w Argosie  – zapłaciłem £309.99 TU: https://www.argos.co.uk/product/8925204. To był wyśmienity wybór. Jedyne co musiałem zrobić, było ustawienie trybu pracy jako game mode – w przeciwnym wypadku małe literki były rozmyte.

Polecam takie rozwiązanie – raz spróbujesz takie rozmiar – nie będzie już powrotu!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.