Tryb Prywatny IE8

Chciałbyś czasami skorzystać z trybu InPrivate, aby mieć pewność, że w systemie nie pozostaną żadne ślady po twoich internetowych wędrówkach. Jednak odpowiednie polecenie w menu Narzędzia jest ukryte, a skrót klawiaturowy przywołujący tryb InPrivate bardzo szybko ulega zapomnieniu (Ctrl+Shift+P). Co warto wiedzieć o wspomnianym trybie i jak go przywoływać?

Tryb InPrivate zapobiega zapisywaniu przez przeglądarkę internetową takich danych jak hasła, informacje wpisywane w formularzach sieciowych ani tymczasowych plików internetowych. Aby umożliwić jego wygodniejsze przywoływanie, możesz wzbogacić pasek narzędzi o nowy przycisk i/lub umieścić na pulpicie nowy skrót otwierający Internet Explorera z włączonym trybem InPrivate.

Nowy przycisk na pasku narzędzi. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, np. z lewej strony tuż obok ikony strony startowej, a następnie wskaż w menu podręcznym polecenie Dostosuj | Dodaj lub usuń polecenia . Umieść kursor myszy w rubryce Dostępne przyciski i przewiń jej zawartość w dół. Znajdziesz tu wpis przeglądania InPrivate. Zaznacz go, po czym kliknij przycisk Dodaj. Teraz możesz zaznaczyć go w rubryce po prawej stronie i przesunąć go w żądane miejsce paska narzędzi, klikając przyciski Przenieś w górę i Przenieś w dół. Przy okazji możesz od razu pozbyć się przyciskiem Usuń tych przycisków na pasku narzędzi, z których nie korzystasz.

Nowy skrót na pulpicie. Tryb InPrivate można uaktywniać bezpośrednio wraz z uruchamianiem Internet Explorera 8. Należy w tym celu opatrzyć przywołanie przeglądarki argumentem -private. Za tym przełącznikiem można ponadto umieścić adres witryny internetowej, którą chcesz przeglądać w trybie InPrivate. Okazuje się to przydatne, bo przywołanie w trybie InPrivate powoduje zignorowanie strony startowej ustawionej jako domyślna w przeglądarce internetowej. Stosowne polecenie, które należy umieścić w skrócie może mieć następującą postać:

%ProgramFiles%Internet Exploreriexplore.exe -private www.rozenek.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.