Nowy miesiąc, kości zostały rzucone

Ziew, piard, śmiard. Nowy miesiąc, znów coś trzeba naskrobać na blogu i znów jak na początku każdego miesiąca obiecać samemu sobie, że będzie się więcej pisało. Nowy miesiąc, stare nudy + nowe obowiązki. W pracy zapiernicz, a ponieważ cukier z której robię wódkę ciągle drożeje, trzeba było znaleźć dodatkowe zajęcie. Więc w niedziele i wtorki wożę chińskie żarcie. Zawsze parę dodatkowych paździochów wpadnie. Czego to człowiek nie zrobi dla królowej! Tylko tej wódki nie ma kiedy πć…

Jakby tego było mało, znów zaczynam pływać, będzie trzeba kupić karnet bo na basen zaczynam chodzić na tyle często, że bilety jednorazowe przestają się opłacać. Ponadto nie lubię sponsorować ciecia, który mnie dzisiaj wpuścił i nie wydrukował biletu, biorąc £4.25 zapewne do kieszeni. Chyba mu się zaczyna nudzić jego praca. Nie mój to jednak biznes.

Kości zostały więc rzucone!!! A w zasadzie jedynie rozprostowane…

PS. Juliusz Cezar nie miał na myśli kości ludzkich, jednak ja to tak tu zastosowałem…

Wypowiedzenie tych słów przypisywane jest Juliuszowi Cezarowi, kiedy w 49 roku p.n.e. przekraczał on na czele swych legionów rzekę Rubikon. Przekroczenie Rubikonu wraz z wojskiem oznaczało wypowiedzenie posłuszeństwa Pompejuszowi i senatowi, którzy nakazali Juliuszowi pozostawienie legionistów w Galii, gdzie – jako namiestnik – toczyli liczne walki na rzecz imperium. Cezar doskonale zdawał sobie sprawę, że wejście na terytorium Italii na czele oddanej mu , fanatycznej niemal armii musi zakończyć się krwawą wojną domową. Nie zamierzał jednak zmieniać decyzji i po kilku latach zaciętych walk dopiął swego – został jednym z największych rzymskich cesarzy w dziejach. Kości, które miał na myśli Juliusz Cezar, służyły do gry, znanej już w starożytności.

Źródło: http://pl.shvoong.com/humanities/linguistics/2097167-związek-frazeologiczny-kości-zostały-rzucone/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.