Jak usunąć Babylon z paska wyszukiwania Firefoxa

Nienawidzę, gdy ktoś ingeruje w moją prywatność i wie lepiej, jaka wyszukiwarka jest dla mnie lepsza. Nawet nie bardzo zdążyłem sprawdzić, czym to gówno jest, a już je usunąłem.

Babylon zainstalował się jako dodatkowa opcja razem z darmowym programem do konwersji formatów video.

Ten konwerter, który przy okazji dodal Babylon, został stworzony przez eRightSoft i nazywa się “Super”. Jestem święcie przekonany, że podczas instalacji “Super” odznaczyłem wszystkie dodatki typu właśnie wspomniany Babylon.

Nie mam pojęcia co wspólnego ma Babylon z eRightSoft i “Super”, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. W każdym razie już wiem, że nawet jeśli program konwertujący “Super” jest dobry (bo jeszcze dobrze nie sprawdziłem), to i tak nie będę go, z zemsty, nikomu polecać, a sam będę się starał znaleźć lepszą alternatywę.

Tak czy siak, wracając do tematu, aby usunąć dodatek Babylon z paska wyszukiwania Firefoxa, należy w pasku adresu wpisać zaklęcie o nazwie about:config, a później obiecać przeglądarce, że niczego się nie popsuje.

Następnie w polu filtrowania należy wpisać frazę babylon i prawo-klikiem zresetować ustawienia wszystkich znalezionych (jest ich kilka) rekordów.

Większość z opcji zostanie zastąpiona pustymi wpisami, a trzy, czy coś w tym stylu, zostaną zmienione na standardowe googlowskie wartości, jak na zrzucie o lewej stronie. Oczywiście jest to zrzut nie z mojego komputera, tylko obrazek znaleziony w sieci, więc nazwy i wartości rekordów mogą się nieco różnic, ale ważna jest idea, oraz to, że usunąłem ten badziew bez żadnego problemu.

babylon
A! Z ostatniej chwili. Jeszcze mi się system coś denerwował o pozostałości z Babylona. W celu już naprawdę całkowitego usunięcia tego chłamu należy w Start -> Uruchom wpisać komendę msconfig i w zakładce Startup (mam wersję angielską) należy odznaczyć pozycję jak w poniższym obrazku:

babylon-msconfig

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.