Jak uruchomić Firefoxa w trybie awaryjnym

Dzisiaj, z nie bardzo mi wiadomych powodów, Firefox odmówił współpracy. Restart przeglądarki i całego komputera nie pomagał. Prawdopodobną przyczyną było zcacheowanie mojego błędu programistycznego – zapętlonej iteracji php. Mniejsza o to.

Doszedłem do wniosku, że z poziomu trybu awaryjnego Firefoxa usunę pliki tymczasowe. Jednak, ku mojemu zdumieniu, w menu Start nie miałem nic innego poza pojedynczą ikoną uruchamiającą Firefoxa, nie znalazłem żadnej możliwości uruchomienia go w trybie awaryjnym (safe mode).

Próba uruchomienia przeglądarki nawet po restarcie komputera kończyła się potwornym zmuleniem całego komputera oraz praktycznie unieruchomieniem procesu “liska”.

Na szczęście w sieci doczytałem się, że Firefoxa w trybie awaryjnym można uruchomić bardzo prosto – kliknąć w ikonę Firefoxa, trzymając wciśnięty przycisk Shift.

Po uruchomieniu Firefox pokaże komunikat:

firefox-safe-mode

 

Należy wybrać odpowiednią opcję (lub żadnej) i można kontynuować pracę w trybie awaryjnym, czyszcząc cookies, cache, historię, pliki tymczasowe itp.

Ponadto, ponieważ różne problemy są powodowane przez nie do końca dobrze napisane dodatki, Firefox nie pozwala na uruchomienie w trybie awaryjnym jakichkolwiek dodatków, a sam także uruchamia się w jak najbardziej okrojonej postaci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.