Filtr odwróconej osmozy do akwarium pod zlewem w kuchni

Przedstawiam zdjęcie mojego filtra odwróconej osmozy do celów akwarystycznych. Mam na tyle szczęścia, że ciśnienie wody w mojej instalacji jest na tyle wysokie, że potrzebne 25L wody do podmian filtr RO daje mi w ciągu około 6 godzin. W innym przypadku, gdyby trwało to za długo, musiałbym dokupić dodatkowo pompę wody podwyższającą ciśnienie do około 10 barów.

Z samego filtra jestem bardzo zadowolony, produkuje wodę o czystości 007 – zmierzone miernikiem TDS, gdzie woda kranowa ma około 200.

Mój filtr RO okazał się jedyną skuteczną bronią z glonami szczególnie typu brodatych oraz compsopogon (staghorn) algae.

Konstrukcja wygląda na dość skomplikowaną, ale nie jest, za wyjątkiem tego, w większości przypadków potrzebne będzie wykonanie nowego połączenia do zaworu. Zawór można w sumie pominąć i podłączyć się do kranu od pralki/zmywarki, ale za każdym razem trzeba odkręcać wąż od pralki/zmywarki, co jest mocno upierdliwe. Można filtr podłączyć także w ogrodzie do kranu, jeśli ktoś go ma [ogród, a w nim kran 🙂 Jeśli ktoś ma zdolności hydrauliczne lub zapłaci profesjonaliście, filtr najlepiej podłączyć do istniejącej instalacji za pomocą specjalnego zaworu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.