Tajemniczy i niesamowity Banksy

Czy ktokolwiek poznaje ten obrazek?

pod_mor

Wydaje mi sie, że jest to jego najbardziej znane dzieło. Jego twórca nazywa się… no właśnie. Jak podaje TUTAJ Wikipedia (przeczytajcie koniecznie, nie będę kopiował tekstu z Wikipedii ;p) jest problem ze zidentyfikowaniem tego przecież bardzo znanego artysty i jak na obecną chwilę nie wiadomo jak się nazywa, aczkolwiek istnieje kilka teorii na ten temat. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie anonimowości osoby która maluje na ścianie coś takiego:

winda

 

Przyjrzyjcie się uważnie powyższemu zdjęciu, Banksy w sposób niesamowity umie bawić się niedoskonałością ludzkiego zmysłu spostrzegania. To, co jednej chwili przyjmuje się jako oczywiste, za moment okazuje się tylko rysunkiem 🙂 Pomijając tajemniczość człowieka, jestem dla niego pełen podziwu za umiejętność wykorzystania do pracy artystycznej takich detali, jak odpadnięty kawał tynku lub dziura w murze:

zubr

kapiel

Niestety w trakcie mojego ostatniego pobytu w Londynie nie miałem zbyt dużo czasu i na własne oczy widziałem tylko poniższe dwie prace Banksy’ego:

 

cctv

 

linieCanon EOS 5D (17mm, f/18, 1/500 sec, ISO3200)

Co można zrobić ze zwykłych linii strefy zakazu parkowania…

I dwie ostatnie prace Banksego, które umieszczam w tym poście. Obie stworzone za pomocą szablonów, których wynalazcą do zastosowania w graffiti – aż ciężko uwierzyć – był właśnie Banksy:

 

kochanek

 

sika

 

Zdjęć malowideł Banksego w internecie jest multum, naprawdę warto zajrzeć do googli albo nawet na oficjalną (chociaż podobno i to nawet nie jest prawdą…) stronę Banksego pod adres www.banksy.co.uk

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.