Robota – nie Gołota, nie ucieknie!

Piszę o tym, bo właśnie znalazłem w sieci, jak to Polacy w pracy pracują…

Aż 63 proc. Polaków właśnie w czasie pracy odczuwa potrzebę zapoznania się z bieżącymi newsami i udaje się w tym celu na strony WWW największych portali. Kolejne 32 proc. rozmawia na czatach, 14 proc. – planuje urlop, a 12 proc. – szuka nowego zajęcia przez biura pośrednictwa pracy! Oprócz tego słuchamy muzyki i oglądamy filmy przez internet (15 proc.), rozwiązujemy krzyżówki w sieci i czytamy dowcipy (4 proc.), uczestniczymy w konkursach, gramy albo przeglądamy strony o treściach erotycznych (po 3 proc.).

Metody kamuflażu lenistwa:

Z internetu można ściągnąć programy pomocne przy kamuflażu. – Po zainstalowaniu przez naciśnięcie jednego przycisku zamkną gry czy wszystkie strony internetowe z rozrywką i zamiast nich wyświetlą np. specjalnie spreparowane zdjęcie arkusza kalkulacyjnego Excel z wykresami i tabelami. To stworzy pozory intensywnej pracy nad jakimś projektem. Inne programy po uruchomieniu same wydają dźwięk stukania na klawiaturze albo udają działanie aplikacji biurowych.

Nic nie pomoże tu monitorowanie naszego ekranu instalowane w coraz liczniejszych firmach. W sieci powstał już program, który “podstawia” obraz – gdy my pokonujemy kolejny poziom gry internetowej, monitorujący nas szef na podglądzie naszego ekranu widzi np. jakieś pismo służbowe albo wykres.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.