Obwodnica imienia… Lary Croft

Najsłynniejsza archeolog naszych czasów, bohaterka serii gier Tomb Raider, piękna i inteligentna jednocześnie – jednym słowem, Lara Croft – doczekała się własnej… obwodnicy. To nie żart. Jej imieniem nazwano odcinek trasy zbudowanej na obrzeżach angielskiego miasta Derby.

Lara została patronką odcinka obwodnicy zwyciężając w głosowaniu internautów. Lara Croft otrzymała 89 % spośród 28 tys. oddanych w ankiecie głosów. Taki rezultat nie może budzić zdziwienia – postać Lary Croft powstała w połowie lat 90. ubiegłego wieku w studiu Core Design, mającym swoją siedzibę właśnie w Derby.

Przedstawiciele rady miejskiej Derby przyznali, że na wyniku plebiscytu zaważyła kampania, jaką fani serii Tomb Raider zainicjowali na forach internetowych. “Głosowanie naprawdę pobudziło wyobraźnię ludzi z całego świata i, pomimo moich braków w wiedzy na temat gier, przyznaję, że większość 89 % głosów oddanych na Larę Croft jest zbyt przytłaczająca, by ją zignorować” – powiedziała Lucy Care, członkini rady miasta.

Care dodała, że Lara Croft została stworzona w Derby i zasługuje na to, by stanąć w jednym szeregu z bardziej tradycyjnymi ikonami tego miasta (bohaterka Tomb Raidera w głosowaniu pokonała m.in. lokalną gwiazdę piłki nożnej, Steve’a Bloomera oraz miejscową jednostkę wojskową).

Żródło:

http://www.pcworld.pl/news/356396/Obwodnica.im.Lary.Croft.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.