Niechciani telemarketerzy? To nie problem

Jeśli jesteś zmęczony ciągłymi, namolnymi, natrętnymi telefonami od wszelkiej maści telemarketerów, a dodatkowo mieszkasz w Wielkiej Brytanii, problem masz z głowy.

Ja osobiście miałem już naprawdę dość telefonów od firm ubezpieczeniowych, sprzedawców komórek, mojego dostawcy internetu Virgina, którego ciapaci telemarketerzy, ledwie mówiący po angielsku, próbowali mi sprzedać kolejne usługi. Mam nadzieję, że od teraz takie problemy ustaną, ponieważ…

…całkiem przypadkowo dowiedziałem się o pewnym serwisie internetowym, który oferuje wpisanie, całkowicie za darmo, swojego numeru telefonu do bazy danych osób, które nie życzą sobie junkowych telefonów. Wszelkie firmy telemarketingowe mają OBOWIĄZEK, nie rzadziej niż raz na 28 dni, sprawdzać i uaktualniać numery telefonów, na które NIE wolno im pod żadnym pozorem zadzwonić, ponieważ abonent najzwyczajniej w świecie sobie tego nie życzy.

Nie jestem idiotą. Od dawna wiem, że jeśli spamer wyśle email, w którym wspaniałomyślnie oferuje wypisanie z listy spamowej, za nic w świecie nie należy klikać w taki link. Jedynie co uzyskamy, to to, że spamer dostanie potwierdzenie, że adres email jest używany, czytany, osoba rozumie, co do niej się mówi, więc jest jeszcze cenniejszy i należy na niego wysyłać spamu ile się da!

Tak samo pomyślałem o tej bazie z numerami telefonów. Na szczęście, krótkie szperanie w internecie potwierdziło mi, odpowiedzialną instytucją za tą bazę jest Ofcom, czyli odpowiednik polskiego URTiP. Wniosek? To nie jest fejkowy serwis, tylko jak najbardziej oficjalny.

Co zrobić, aby się zarejestrować? Wystarczy wejść na stronę http://www.mpsonline.org.uk/tps/index.html i kliknąć w rejestrację. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, podać swój adres, email, kliknąć potwierdzenie w emailu i… sprawa załatwiona.

Żaden namolny sprzedawca nie powinien nam już zawracać głowy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.