Jak w Anytone 578 pozbyć się zewnętrznej anteny GPS i zastąpić ją anteną wewnętrzną

W radiu Anytone 578 aby odbierać sygnał GPS należy używać zewnętrznej anteny GPS – podobnej trochę do miniaturowej myszki komputerowej. Jest to kolejna rzecz, która musi być podłączona do radia i pałęta się po samochodzie. Dobra wiadomość jest taka, że oryginalny projekt radia przewidywał użycie wewnętrznej anteny, schowanej w przednim plastikowym panelu.

Pierwsze i podstawowe pytanie jest takie, czy zastąpienie zewnętrznej anteny oryginalnej nie wpłynie negatywnie na odbiór sygnału GPS. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – na oryginalnej, zewnętrznej antenie na sygnał GPS czekałem zazwyczaj około 15 sekund, na antenie, którą zdecydowałem się użyć w środku radia, czas oczekiwania jest dokładnie taki sam. Dokładność pozycjonowania na mapie APRS jest idealna, więc nie stwierdziłem żadnych negatywów takiej modyfikacji.

Więc jeśli chcesz zrobić to samo, to mam nadzieję, że poniższe zdjęcia pomogą Ci przejść przez ten niezbyt skomplikowany proces. Miejsce w plastikowym panelu na zintegrowaną antenę ma wymiary 19mm x 7mm i ma 20mm głębokości. Ja zakupiłem antenę o wymiarach 18mm x 18mm i grubości około 6mm.

Specyfikacja anteny którą kupiłem JA przedstawiona została poniżej, aczkolwiek należy szukać jakiejkolwiek anteny aktywnej (czyli z wbudowanym wzmacniaczem) pracującej na 1575MHz ze złączem IPX (u.FL). Koszt anteny to £1 oraz £1 za wysyłkę z Chin do UK. Śrubki odkręca się torxem T8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.